Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
ÖĞRENCİ GÖZLEM FORMLARI
Reyhan KARAKUŞ
sibelyalcin06@hotmail.com
BİR HAYALİM VAR
13/04/2020
Merhaba ben Reyhan 10 yaşındayım. Amasya Kutlubey Okulu 4. sınıf öğrencisiyim. Ben büyüyünce hayallerimin peşinden koşmak istiyorum. Hayallerimin arasında iyi bir bilim insanı olmak ve uzaya gitmek , orada yeni bilinmeyen yeni gezegenleri ve yıldızları keşfetmek, Uzayın bilinmeyenlerin de keşifler yapmak ve bunu insanlar ile paylaşmak istiyorum. Bunun yanı sıra yeni icatlar bulup ülkemin insanlarına katkıda bulunmak istiyorum.
       İcatlarımın arasında hayatı kolaylaştırmak ve ailelerin çocukları ile daha çok zaman geçirebilmesi için el robotları ve digital kitaplar yapmak istiyorum. Benim bir hayalimde hukuk okuyup avukat veya hakim olmak, birbirleri ile kavga eden kötü niyetli insanları cezalandırıp , onları topluma kazandırıp iyi bir insan olmalarını sevginin barışın ve dostluğun hüküm sürdüğü bir dünya kurmak istiyorum.
      Bir hayalimde ressam olmak , resimlerimin içerisine hayallerimi katıp rengarek yeni resimler yapmak istiyorum. Bir başka hayalimde besteler yapıp şarkılar ve türkülerimin ülkemiz insanları tarafından dinlenip , onların mutlu olmasına katkı sağlamak istiyorum.
      Öğretmen olmak istiyorum.Çocukları bilgi ile donaltıp onları hayata tutunmalarını , başarı olmalarını , gelecekte iyi bir meslek sahibi olmalarını , mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamalarını istiyorum. Dünyamızda hiç kimse hiç bir çocuk açıklıktan ölmesin , savaşlar olmasın istiyorum.
Yazar olmak istiyorum. Kitaplar şiirler öyküler yazmak istiyorum.Üniversitelerde söyleşiler yapıp gençleri aydınlatmak istiyorum.
      Bir de benim en büyük hayalim doktor olup insanların hayatlarına dokunmak , hastaları çocukları tebessüm ile karşılayıp şevkatle davranarak gerekli tedavi yöntemlerini uygulayıp , recetelerini yazıp hastalarını sevdiklerine kavuşturmak istiyorum. Bunun yanı sıra en büyük korkumda sokak da cadde de sirenleri çalarak yanımdan geçen ambulansların içindeki hastaların durumu beni hep korkutmuştur , her siren sesi duyduğum da tüylerim ürpererek Allah tan onlara acil şifalar dilemek olmuştur. Bu yüzdendir ki doktor olmayı istemek gerçekleşmesini istediğim en büyük hayalimdir.
Sevgi ile kalın

Reyhan KARAKUŞ215 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Hava Durumu
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret86829