Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
ÖĞRENCİ GÖZLEM FORMLARI
Beren GÜNER
.
ÇİLEK
28/04/2020

      Babam bana bir gün güzeller güzeli bir kız köpek aldı. Bende köpeğimin adını Çilek koydum. Hergün Çilek 'le ilgileniyor ona süt veriyor, onunla oyun oynuyordum. Babamla birlikte Çilek'e banyo yaptırıyorduk. Artık Çilek 'de benim aileme alışmıştı ve ailemde ben de Çilek'i çok seviyorduk.

      Günler geçtikçe Çilek büyümeye başlamıştı. Ve birgün annem bize artık Çilek büyüdüğü için , evde koku yaptığı için bu köpeği evden götürmesini istemişti babamdan. Ben çok üzülmüştüm bu haberi duyunca. Ama annemde haklı idi. Çilek artık büyümüş evde yaşayamaz hale gelmişti ve üstelik kokuyordu da.......

      Ertesi gün babam Çilek 'i dükkana götürdü. Annemde özlediğim zaman Çilek 'i görmek için dükkana götüreceğine söz verdi. Çilek artık gitmişti evden. Ve ben Çilek 'i sadece babamın dükkanına gittikçe görecektim. Bazen annemle bazen de babamla Çilek'i ziyarete gidip ona yiyecek götürüyorduk. Artık ben de Çilek' te alışmıştı yeni yerine ve çok mutluydu herkes onu çok seviyordu..... 

      Bir sabah babama bir telefon geldi ve babam çok üzüldü bir anda. Ne oldu diye sorduğumda oda bana Çilek'e araba çarpmış ve durumu ağırmış dedi. Hemen hazırlanıp dükkanına gidip Çilek'i veterinere götürmem lazım deyip evden gitti.

      Akşam olduğunda annem okula beni almaya geldi. Anneme Çilek'in durumunu sorduğumda annemde gözleri doldu ve üzgünüm Beren 'cim Çilek'i kurtaramadılar iç kanaması çokmuş maalesef öldü dedi. Duyduklarıma inanamadım ve ağlamaya başladım. Annemde de bana sarılıp ağladık.

      Annem bana üzülme Beren 'cim yaşasa da yatalak bir köpek olarak kalacaktı ve eskisi gibi yürüyemeyecek, koşup oynamayacak. Herkes ona acıyarak bakacak ve Çilek artık hiç mutlu olamayacaktı dedi. Ve sen her gün Çilek'in bu halini gördükçe çok üzülecektin. Çilek'inde ömrü bu kadarmış dedi.

      Gerçekten de Çilek için çok üzülüp ağlamıştım ama annemin söyledikleri de aklıma gelince anneme de hak vermiştim. Akşam babam eve geldi bana sarılıp öptü üzülme kızım sana yeniden bir kız köpek alırız dedi. Babam beni üzülmesin diye söyledi ama Çilek 'e çok üzülmüştüm. Güzeller güzeli dünya tatlısı bir köpekti. Kardeşimde bende köpeğimizi çok seviyorduk. O da bizim bir ailemizden olmuştu.

      Canım Çilek'im seni çoook seviyorum ve seni çoook özleyeceğim.
                                                                                      BEREN GÜNER222 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Hava Durumu
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret86831