Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
ÖĞRENCİ GÖZLEM FORMLARI
Ilgın Su MENEKŞE
Hayallerim Var
29/04/2020

Merhaba. Ben Ilgın Su

Ben birazcık hayallerimden bahsetmek istiyorum. Biraz diyorum çünkü benim gerçekten çok hayallerim var.

Öncelikle liseyi bitirince Bristol Üniversitesi’ne gitmeyi, başarabilirsem oradan Harward’a geçmeyi çok istiyorum. Çok çalışır ve 550-570 puanlara ulaşabilirsem Tıp’ta okuyabilirim. Tıp istiyorum çünkü otizmi tedavi  edeceğim. Belki de kansere ilaç bile bulabilirim.

Bunların yanında en önemli hayalim bilim insanı olmak ve bir gün NASA’ ya girmek, uzayı incelemek ve de Mars’a, Jüpiter’e adımı yazdırmak istiyorum. Diyorum ki kendi kendime “bu ayak o gezegenlerden birine ba-sa-cak.” Neden olmasın…

Kendimi geliştirmek için elimden geldiğinden fazlasını yapacağım ki hayallerimi gerçekleştireyim. İnşallah bütün hayallerimi gerçekleştirme imkanım olur. Bunun için var gücümle çalışacağım.

Bu kadar hayalleri gerçekleştirirken belli ki gezmeye zamanım olmayacak Bu işin bir de emekliliği olacak. Gezme işlerini emekliliğe bırakacağım. Emekli olunca dünyayı gezeceğim. Çin’den İtalya’da Piza Kulesi’ne  her yeri gezeceğim. Piza Kulesi’de fotoğraf çekileceğim. Paris’i, Mona Liza’yı göreceğim.

Bir çok bilim insanıyla tanışmak, onlarla birlikte çalışmak istiyorum.

Bütün bu hayallerimi bir ömre sığdırmam gerekiyor. Anlayacağınız çok hayallerim var. Burada sadece bir kaçından bahsettim.

 

              202 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Hava Durumu
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret86831